تبلیغات
فوتبال فارسی │ اخبار فوتبال اروپا - مطالب اردیبهشت 1393

فوتبال فارسی │ اخبار فوتبال اروپا

به فوتبال فارسی خوش آمدید

خاطره آنجلوتی از فینال ۲۰۰۳ :”می خواستم از یوونتوس انتقام بگیرم …”

خاطره آنجلوتی از فینال ۲۰۰۳ :”می خواستم از یوونتوس انتقام بگیرم …” کارلو آنجلوتی ید طولایی از حضور در فینال های مختلف چمپیونزلیگ دارد . شاید خودش بهتر از هر کسی بتواند حسش را از حضور در این فینال ها توصیف کند .

کمک گرفتن از آل پاچینو :”در روزهای پیش از میلان – یوونتوس برای بازیکنان فیلم ” هر یکشنبه کذایی ” را برایشان پخش کردم که در آن آل پاچینو با بازیکنان تی فوتبالش صحبت می کند و می گوید :”باید درک کنید که زندگی ، بحث ثانیه هاست . برای هر بازی ، چه زندگی ، چه فوتبالجای اشتباه بسیار اندک است . حالا یا تیم باشید و به پا خیزید . یا فرد باشید و بمیرید. ” با شنیدن این حرفها لرزه بر تنم افتاد . برای شب قبل از بازی ، کلیپی را از گامهای رسیدن به فینال آماده کردم . موسیفی ، جشن ، گلزنی . بعدش چراغ ها را روشن کردم و گفتم :” حالا آماده ام تا اسکار بهترین فیلمنامه را ببرم … ”

برلوسکونی ، مثل بقیه :” در آخرین صحبت تاکتیکی ، برلوسکونی نیز حاضر بود . در میان اعضای تیم نشسته بود و می خواست مثل آنها باشد . من کاغذهای ترکیب و سبک بازی را نوشته بودم . او یک کپی از آن را خواست . وقتی صحبت تمام شد ، ترسیدم که نکند کارم احمقانه بوده باشد . پرسیدم :” چطور بود ، آقای مدیر . ” گفت دوست داشتنی بود ، کارلتو . عالی بودی . قهرمان خواهیم شد . ”

سیستم جدید :” ۲-۴-۴ را انتخاب کردم . سیستمی که زیاد برای تیم معمول نبود . یوونتوس در کناره ها قدرتمند بود . ندود محروم بود اما تورام و زامبروتا را داشتند . می خواستم که محدودشان کنم . دیدم که دشمن ، دفاع متفاوتی را انتخاب کرده است . زامبروتا به خط هافبک آمده بود و منترو دفاع چپ شده بود . با این تغییر ، سریع تغییر ایجاد کردم . از شوچنکو که مهاجم دوم در کنار ژابی بود خواستم که مدام جایش را با شوچنکو عوض کند تا مونترو را گیج کنند . بازیکن اروگوئه ای قوای بدنی یکسانی با بازیکن اوکراینی نداشت . البته یووه در نیمه دوم این را فهمید . ما موقعیت های زیادی هم داشتیم اما بازی با درخشش بوفون ۰-۰ شد و به پنالتی کشید . ”

با طعم انتقام :” آن پنالتی ها در کنار فینال استانبول ، زنده ترین خاطرات زندگیم هستند . سکوها دو رنگ بی نظیر داشت . یک سال قبلش تورین را ترک کرده بودم و پس از یک سال دوباره مقابلشان قرار می گرفتم . آنها به من برچسب بازنده باکلاس را زنده بودند و باید انتقام می گرفتم . ”

پنالتی حساس :” همکارانم و من با دقت لیست پنالتی زن ها را انتخاب کردیم . همه متخصص بازیهای بزرگ بودند . اما پنالتی ها همیشه غیر قابل پیش بینی هستند . نفر اولی که پنالتی می زند باید خونسرد باشد و به فشار اولیه فائق بیاید . اگر این پنالتی گل شود ، اعتماد به نفس می شود . آخرین نفر هم باید آماده پیروزی پایانی باشد . می خواستم شوچنکو اولی را بزند اما خودش می خواست آخری را بزنم . با خودش و همکاران صحبت کردیم و آخری را زد . همه می دانیم که چه شد : تیمم قهرمان چمپیونزلیگ شد و شوچنکو یکی از مهمترین گلهای تاریخ میلان را زد . “


موضوع : اخبار مرتبط
: خاطره آنجلوتی،

ی چن تا عکس ضد بارسایی (:

کریستیانو به دومین پی چی چی و سومین کفش طلایش رسید

کریستیانو به دومین پی چی چی و سومین کفش طلایش رسید

 کریستیانو سومین کفش طلای دوران فوتبالش را از آن خود کرد . آن هم در حالی که مصدومیت ها و محرومیت های زیادی را تجربه کرد .

بازیکن پرتغالی با ۳۱ گل به طور اشتراکی با لوئیز سوارز به کفش طلا رسید . او از سویی برای دومین بار آقای گل لالیگای شد .


موضوع : اخبار مرتبط
: کریستیانو به دومین پی چی چی و سومین کفش طلایش رسید،

از جان کارلو چه می خواهید ؟!

از جان کارلو چه می خواهید؟!

اگر می خواهید موهایتان یک ماهه سفید شود ، اگر از زندگی سیر شده اید . اگر می خواهید سخت ترین فشار دنیا را تجربه کنید ، بشتابید ، بشتابید ! فرصت شغلی نشستن روی نیمکت رئال مادرید !

تقریبا از هر مربی سابق رئال بپرسید ، این شوخی تلخ را تائید می کند . از فشار هواداران پولدار در برنابئو (که ارث پدرشان را از تیم طلب می کنند) گرفته تا دولتمردان (که می خواهند سر مردمشان به رئال گرم باشد) و روزنامه های کاتالونیایی (که منتظر کوچکترین نقطه ضعف هستند ) . طبیعی هم هست که توقعات بالا باشد ، آن هم از پر افتخار ترین باشگاه جهان که همیشه گرانقیمت ترین بازیکنان فوتبال جهان را گرد هم می آورد .

مربی بزرگ ، مربی ایست که بتواند با این فشارها بسازد و در کنار هزاران دغدغه فکری که در سر دارد ، بهترین ترکیب را بچیند . اما وقتی که هوادا خودی ، با بی عدالتی کامل شروع بیه کتک زدن مربی می کند ، این فشار غیر قابل تحمل می شود . آن هم نه هر مربی بلکه کسی که غرور ژرمن ها را زیر پا له کرده است . کسی که گواردیولا را در خانه خودش تحقیر کرد (کاری که مربی سابق هم نکرد!)

کارلو در کوپا و جام باشگاه های اروپا ، ارزشهای خود را ثابت کرد . در مقابل بارسلونا رئال در ۶۰ دقیقه آغازین به حریف سر بود و همین ۶۰ دقیقه باعث می شد که رئال لایق جام باشد . گل گرت بیل هم حق را به حقدار رساند . نتیجه تاریخی ۵-۰ مقابل بایرن هم اتفاقی نیست که به سادگی ها فراموش شود ، همان طور که پیروزی ۷-۰ باواریایی ها در مقابل بارسا در تاریخ ثبت شده است .

چرا لالیگا از دست رفت؟
در مورد لالیگا شاید کارلو کمترین تقصیر را داشته باشد . مشکل بزرگ او ” بله فربان گو ” بودنش است که شاید اگر هر کدام از ما جای او بودیم ، همین تصمیم را می گرفتیم . فرض کنید که مهندس حوزه آی تی هستید ، به گروه شما کار در شرکت گوگل پیشنهاد می شود ، به شرطی که برخی از اعضای گروه را نداشته باشید . حاضرید چنین فرصتی را از دست بدهید ، آن هم در حالی که می دانید هرگز و تا آخر عمر فرصت مشابهی نخواهید یافت ؟

آنجلوتی چاره ای نداشت . یا باید با مهره هایی که مدیر در اختیارش قرار داده بود ، می ساخت . یا باید قید بزرگترین رویای دوران مربیگریش را می زد . او گزینه اول را برگزید .

کارلو از همان ابتدا می دانست که حق استفاده از ایکر را ندارد . آن هم با دستوراتی که از بالا رسیده بود . می دانست که رسیدن به موفقیت سخت تر خواهد بود اما امیدش را از دست نداد و فرمول پیدا کرد . به ایکر در دو جام فرصت داد تا به بالادستی ها نشان بدهد که فرق بودن با نبودن او چیست . حالا سکان عرشه دست آنهاست . می توانند کاپیتان را در تابستان بفروشند و لوپز را حفظ کنند تا جامهای دیگر هم مثل لالیگا از دست برود یا کاپیتان را حفظ کنند و به جامها امید داشته باشند .

تحمیل ایارامندی به کارلو نیز ظلم دیگری بود که در حق او صورت گرفت . او در حالی به رئال آمد که مدیر و زیدان با هم تیم را چیده بودند : ایسکو ، ایارامندی ، کارواخال و کاسمیرو خریدهای جدید بودند .

آنجلوتی در همان روزهای اولش تائید کرد که از کارواخال شناختی نداشته و از عملکردش متعجب شده است . در مورد کاسمرو نیز همین طور . مسلما ایسکو هم خرید استانداردی بود که هر تیمی دوست داشت آن را به خدمت بگیرد اما ایارامندی …

در تابستان گذشته پس از پیوستن ایارامندی به رئال ، مقاله ای نوشتم و تنها توجیهم برای این خرید را ” نجات تیم ملی اسپانیا ” دانستم . شناخت چندانی از این بازیکن ۴۰ میلیونی نداشتم و تنها هدف از این خرید را استفاده از او به عنوان جایگزین ژابی در تیم ملی اسپانیا در جام جهانی دانستم . اما حقیقت این که ایارا یک پنجم انتظارات را هم بر آورده نکرد . عملکردش هیچ جایی برای دفاع باقی نگذاشت . آن هم در حالی که آنجلوتی تا جایی که می توانست به او بازی داد تا پرز را خوشحال کند اما زهی خیال باطل !

اگر ایکر در ترکیب لالیگا بود و رئال جایگزین مطمئن تری برای ژابی داشت ، تردیدی ندارم که سرنوشت دیگری رقم می خورد اما همین که بدون این عناصر هم رئال تا پایان برای لالیگا جنگید ، جای تقدیر دارد .

قدرت ندادید ، زمان هم نمی دهید ؟
کارنامه آنجلوتی با تیمی که ۵۰ درصد ترکیبش تغییر پیدا کرده بود ، آن قدر ها هم بد نبود که این روزها برخی روند فحاشی را به او آغاز کرده اند .

وقتی مورینیو رفت ، در مقاله ای نوشتم که مربی جدید “زمان و قدرت ” می خواهد . قدرت که به او داده نشد . خریدها را خودش انجام نداد و بخشی از ترکیب هم با دستور مدیر چیده می شد . حالا برخی می خواهند فاکتور ” زمان ” را هم از کارلو بگیرند .

مورینیو در فصل اولش ۵-۰ به بارسا باخت . در فینال هم مثل یک تیم حقیر عمل کرد . با په په ای که در میانه زمین بازی می کرد و ایکر کاسیاسی که سه توپگیری معجزه آسا داشت . اما هیچ کس این گونه به او فحاشی نکرد . حالا آنجلوتی طوری مورد مواخذه قرار می گیرد که گویی رئال را در عرض یک فصل به دسته سه رسانده است !

پرویز مظلومی ، مربی سابق استقلال با شخصیت عجیب و غریبی که داشت پس از آن که پرسپولیس را شکست داد ، گفت :” من برای شکست دادن پرسپولیس آمدم ، حالا ماموریتم را انجام دادم و با سری رو به بالا می توانم  ، استقلال را صرفنظر از ادامه فصل ترک کنم ! ”

حقیقتا به نظر من آنجلوتی همین حالا می تواند صرفنظر از هر نتیجه ای از فینال از رئال جدا شود و ما تا ابد او را به عنوان کسی خواهیم شناخت که غرور هیتلر مآبانه آلمانی ها را خرد خاکشیر کرد . گواردیولایی را به مرز سکته رساند که کابوس سالهای اخیرمان را تشکیل می داد . آنجلوتی همین حالا می تواند از رئال برود و تا ابد در تاریخ جاودانه بماند ، چه دسیما را بیاورد ، چه نیاورد …موضوع : اخبار مرتبط
: رئال نیوز مقاله رئالی کارلو انجلوتی مقاله درباره انجلوتی،

رونی : دوست دارم کریسیتانو به یونایتد برگردد

وین رونی ، بازیکن منچستر یونایتد خواستار پیوستن کریستیانو رونالدو ، هم تیمی سابقش به این تیم شد .

وی در این باره که دوست دارد کدام بازیکن به تیمش در این تابستان ملحق شود ، گفت :” بهترین بازیکنی که در دوران فوتنبالم در کنارش بوده ام ، کریستیانو و همچنین اسکولز است . اسکولز بازی را کنترل می کرد و پاس می داد اما کریستیانو باعث بردن بازیها می شد . ”

رونی البته می گوید مهار سوارز مشکل تر است تا کریستیانو و مسی :” اگر به کریستیانو و مسی نگاه کنیم نقاط قوتشان را پیدتا می کنیم . مهارشان خیلی مشکل است ، سوء تفاهم نشود اما کمابیش می شود مهارشان کرد . در مورد سوارز واقعا مشکل است . به سمت تو می دود . مهارش برای مدافعان خیلی مشکل است . “

رونی :” دوست دارم کریسیتانو به یونایتد برگردد “


موضوع : اخبار مرتبط
: دوست دارم کریسیتانو به یونایتد برگردد،

اخبار کوتاه نقل و انتقالات؛ منچستر و آرسنال به دنبال بنزما؛ یووه و ناپولی خواهان ماسکرانو!

* رئال مادرید آماده فروش کریم بنزما در تابستان است، آن ها مبلغ 30 میلیون پوند را برای فروش او در نظر گرفته اند، دو باشگاه آرسنال و منچستر یونایتد علاقمند هستند تا این مهاجم فرانسوی را به خدمت بگیرند.

منبع: Daily Mirror

* گزارش ها نشان می دهد که اینتر برای بازگشت به سطح اول فوتبال اروپا قصد دارد بازیکنان با کیفیتی به خدمت بگیرد، دو تن از آن ها آلوارو نگردو و فرناندو تورس هستند.

منبع: Corriere dello Sport

* قهرمان ایتالیا هم چنان علاقمند است تا نانی را به خدمت بگیرد، اما سوال این است که او و پاتریس اورا با وجود آمدن کادر فنی جدید قصد رفتن دارند یا خیر؟!

منبع: Tuttosport

* خاوی ماسکرانو قصد دارد در تابستان نیوکمپ را ترک کند، دو تیم یوونتوس و ناپولی مایلند که او را به خدمت بگیرند.

منبع: Sport

* گزراش ها حاکی از آن است که لوئیز انریکه سرمربی بارسلونا در فصل آینده خواهد بود، این در حالی است که داوید لوئیز با این تیم به توافق رسیده و به نظر می رسد وقت اظهار نظر انریکه در مورد آمدن او گذشته است.

منبع: The Times

* اورتون در صورتی که نتواند لوکاکو را برای فصل آینده حفظ کند به سراغ لوئیک رمی می رود، آرسنال و تاتنهام نیز به شدت خواهان این بازیکن فرانسوی هستند.

منبع: Daily Star

* دو باشگاه لیورپول و منچستر یونایتد برای خرید ویلیام کاروالیو، مدافع اسپورتینگ در حال رقابت هستند.

منبع: Daily Star

* آدام لالانا درخواست کرده که مراتب انتقالش به لیورپول، قبل از شروع جام جهانی به پایان برسد، روی هاجسون این بازیکن 26 سال را به اردو تیم ملی انگلستان فرا خوانده است.

منبع: The Guardian


موضوع : اخبار مرتبط
: منچستر و آرسنال به دنبال بنزما،

کاسمیرو ، گزینه ایده آل هواداران برای فینال

ر نظرسنجی آس هیچ کس تردیدی ندارد که کاسمیرو باید جایگزین ژابی در فینال شود . ۵۳ درصد رای به بازیکن برزیلی دادند . ایارا که گزینه محبوب مربی است ، فقط ۱۵ درصد آرا را کسب کرد . خدیرا که تازه از مصدومیت برگشته هم ۳۲ درصد از آرا را کسب کرد .

پس از ۴-۰ در مونیخ ، آنجلوتی گفت :” اگر چیزی عوض نشود ، ایارا بازی می کند . ” اما خیلی چیزها عوض شده است . بازیکن موتریکویی از آن زمان به بعد افتضاح بوده است . مقابل والنسیا بین دو نیمه تعویض شد و مقابل وایادولید روی گل مقصر بود . در ویگو اما خدیرا و کاسمیرو فیکس شدند . مربی دارد گزینه تانک آلمانی را مطرح می کند. پنجشنبه یک بازی دستگرمی با تیم جوانان داشت و شنبه مقابل اسپانیول بازی می کند . کاسمیرو علیرغم محبوبیتش میان هواداران کمترین شانس را دارد 


موضوع : اخبار مرتبط
: کاسمیرو، رئا، رونالدو، فینال لیسبون،

سایر صفحات سایت

تعداد صفحات : 2
1 2
تمامی حقوق مطالب برای این سایت محفوظ میباشد. قالب طراحی شده توسط: برگ گراف و ترجمه شده توسط : قالب گراف