تبلیغات
فوتبال فارسی │ اخبار فوتبال اروپا - مطالب اردیبهشت 1393
فوتبال - فوتبال فارسی - اخبار فوتبال اروپا - اخبار فوتبال - فوتبال اروپا
خاطره آنجلوتی از فینال ۲۰۰۳ :”می خواستم از یوونتوس انتقام بگیرم …”
30 اردیبهشت 93 ساعت 13:38 | نوشته ‌شده به دست Reza_M | ( نظرات )
خاطره آنجلوتی از فینال ۲۰۰۳ :”می خواستم از یوونتوس انتقام بگیرم …” کارلو آنجلوتی ید طولایی از حضور در فینال های مختلف چمپیونزلیگ دارد . شاید خودش بهتر از هر کسی بتواند حسش را از حضور در این فینال ها توصیف کند .

کمک گرفتن از آل پاچینو :”در روزهای پیش از میلان – یوونتوس برای بازیکنان فیلم ” هر یکشنبه کذایی ” را برایشان پخش کردم که در آن آل پاچینو با بازیکنان تی فوتبالش صحبت می کند و می گوید :”باید درک کنید که زندگی ، بحث ثانیه هاست . برای هر بازی ، چه زندگی ، چه فوتبالجای اشتباه بسیار اندک است . حالا یا تیم باشید و به پا خیزید . یا فرد باشید و بمیرید. ” با شنیدن این حرفها لرزه بر تنم افتاد . برای شب قبل از بازی ، کلیپی را از گامهای رسیدن به فینال آماده کردم . موسیفی ، جشن ، گلزنی . بعدش چراغ ها را روشن کردم و گفتم :” حالا آماده ام تا اسکار بهترین فیلمنامه را ببرم … ”

برلوسکونی ، مثل بقیه :” در آخرین صحبت تاکتیکی ، برلوسکونی نیز حاضر بود . در میان اعضای تیم نشسته بود و می خواست مثل آنها باشد . من کاغذهای ترکیب و سبک بازی را نوشته بودم . او یک کپی از آن را خواست . وقتی صحبت تمام شد ، ترسیدم که نکند کارم احمقانه بوده باشد . پرسیدم :” چطور بود ، آقای مدیر . ” گفت دوست داشتنی بود ، کارلتو . عالی بودی . قهرمان خواهیم شد . ”

سیستم جدید :” ۲-۴-۴ را انتخاب کردم . سیستمی که زیاد برای تیم معمول نبود . یوونتوس در کناره ها قدرتمند بود . ندود محروم بود اما تورام و زامبروتا را داشتند . می خواستم که محدودشان کنم . دیدم که دشمن ، دفاع متفاوتی را انتخاب کرده است . زامبروتا به خط هافبک آمده بود و منترو دفاع چپ شده بود . با این تغییر ، سریع تغییر ایجاد کردم . از شوچنکو که مهاجم دوم در کنار ژابی بود خواستم که مدام جایش را با شوچنکو عوض کند تا مونترو را گیج کنند . بازیکن اروگوئه ای قوای بدنی یکسانی با بازیکن اوکراینی نداشت . البته یووه در نیمه دوم این را فهمید . ما موقعیت های زیادی هم داشتیم اما بازی با درخشش بوفون ۰-۰ شد و به پنالتی کشید . ”

با طعم انتقام :” آن پنالتی ها در کنار فینال استانبول ، زنده ترین خاطرات زندگیم هستند . سکوها دو رنگ بی نظیر داشت . یک سال قبلش تورین را ترک کرده بودم و پس از یک سال دوباره مقابلشان قرار می گرفتم . آنها به من برچسب بازنده باکلاس را زنده بودند و باید انتقام می گرفتم . ”

پنالتی حساس :” همکارانم و من با دقت لیست پنالتی زن ها را انتخاب کردیم . همه متخصص بازیهای بزرگ بودند . اما پنالتی ها همیشه غیر قابل پیش بینی هستند . نفر اولی که پنالتی می زند باید خونسرد باشد و به فشار اولیه فائق بیاید . اگر این پنالتی گل شود ، اعتماد به نفس می شود . آخرین نفر هم باید آماده پیروزی پایانی باشد . می خواستم شوچنکو اولی را بزند اما خودش می خواست آخری را بزنم . با خودش و همکاران صحبت کردیم و آخری را زد . همه می دانیم که چه شد : تیمم قهرمان چمپیونزلیگ شد و شوچنکو یکی از مهمترین گلهای تاریخ میلان را زد . “


مرتبط با:

برچسب‌ها: خاطره آنجلوتی ,

ی چن تا عکس ضد بارسایی (:
29 اردیبهشت 93 ساعت 22:37 | نوشته ‌شده به دست محمد رضا | ( نظرات )
http://www.reupload.ir/uploads/598m_80735857064831410154.jpg

http://www.uploadax.com/images/96627395917136995938.jpghttp://www.shiaupload.ir/images/69592131534177135058.jpg

کریستیانو به دومین پی چی چی و سومین کفش طلایش رسید
28 اردیبهشت 93 ساعت 09:13 | نوشته ‌شده به دست Reza_M | ( نظرات )

کریستیانو به دومین پی چی چی و سومین کفش طلایش رسید

 کریستیانو سومین کفش طلای دوران فوتبالش را از آن خود کرد . آن هم در حالی که مصدومیت ها و محرومیت های زیادی را تجربه کرد .

بازیکن پرتغالی با ۳۱ گل به طور اشتراکی با لوئیز سوارز به کفش طلا رسید . او از سویی برای دومین بار آقای گل لالیگای شد .


مرتبط با:


از جان کارلو چه می خواهید ؟!
26 اردیبهشت 93 ساعت 15:52 | نوشته ‌شده به دست Reza_M | ( نظرات )

از جان کارلو چه می خواهید؟!

اگر می خواهید موهایتان یک ماهه سفید شود ، اگر از زندگی سیر شده اید . اگر می خواهید سخت ترین فشار دنیا را تجربه کنید ، بشتابید ، بشتابید ! فرصت شغلی نشستن روی نیمکت رئال مادرید !

تقریبا از هر مربی سابق رئال بپرسید ، این شوخی تلخ را تائید می کند . از فشار هواداران پولدار در برنابئو (که ارث پدرشان را از تیم طلب می کنند) گرفته تا دولتمردان (که می خواهند سر مردمشان به رئال گرم باشد) و روزنامه های کاتالونیایی (که منتظر کوچکترین نقطه ضعف هستند ) . طبیعی هم هست که توقعات بالا باشد ، آن هم از پر افتخار ترین باشگاه جهان که همیشه گرانقیمت ترین بازیکنان فوتبال جهان را گرد هم می آورد .

مربی بزرگ ، مربی ایست که بتواند با این فشارها بسازد و در کنار هزاران دغدغه فکری که در سر دارد ، بهترین ترکیب را بچیند . اما وقتی که هوادا خودی ، با بی عدالتی کامل شروع بیه کتک زدن مربی می کند ، این فشار غیر قابل تحمل می شود . آن هم نه هر مربی بلکه کسی که غرور ژرمن ها را زیر پا له کرده است . کسی که گواردیولا را در خانه خودش تحقیر کرد (کاری که مربی سابق هم نکرد!)

کارلو در کوپا و جام باشگاه های اروپا ، ارزشهای خود را ثابت کرد . در مقابل بارسلونا رئال در ۶۰ دقیقه آغازین به حریف سر بود و همین ۶۰ دقیقه باعث می شد که رئال لایق جام باشد . گل گرت بیل هم حق را به حقدار رساند . نتیجه تاریخی ۵-۰ مقابل بایرن هم اتفاقی نیست که به سادگی ها فراموش شود ، همان طور که پیروزی ۷-۰ باواریایی ها در مقابل بارسا در تاریخ ثبت شده است .

چرا لالیگا از دست رفت؟
در مورد لالیگا شاید کارلو کمترین تقصیر را داشته باشد . مشکل بزرگ او ” بله فربان گو ” بودنش است که شاید اگر هر کدام از ما جای او بودیم ، همین تصمیم را می گرفتیم . فرض کنید که مهندس حوزه آی تی هستید ، به گروه شما کار در شرکت گوگل پیشنهاد می شود ، به شرطی که برخی از اعضای گروه را نداشته باشید . حاضرید چنین فرصتی را از دست بدهید ، آن هم در حالی که می دانید هرگز و تا آخر عمر فرصت مشابهی نخواهید یافت ؟

آنجلوتی چاره ای نداشت . یا باید با مهره هایی که مدیر در اختیارش قرار داده بود ، می ساخت . یا باید قید بزرگترین رویای دوران مربیگریش را می زد . او گزینه اول را برگزید .

کارلو از همان ابتدا می دانست که حق استفاده از ایکر را ندارد . آن هم با دستوراتی که از بالا رسیده بود . می دانست که رسیدن به موفقیت سخت تر خواهد بود اما امیدش را از دست نداد و فرمول پیدا کرد . به ایکر در دو جام فرصت داد تا به بالادستی ها نشان بدهد که فرق بودن با نبودن او چیست . حالا سکان عرشه دست آنهاست . می توانند کاپیتان را در تابستان بفروشند و لوپز را حفظ کنند تا جامهای دیگر هم مثل لالیگا از دست برود یا کاپیتان را حفظ کنند و به جامها امید داشته باشند .

تحمیل ایارامندی به کارلو نیز ظلم دیگری بود که در حق او صورت گرفت . او در حالی به رئال آمد که مدیر و زیدان با هم تیم را چیده بودند : ایسکو ، ایارامندی ، کارواخال و کاسمیرو خریدهای جدید بودند .

آنجلوتی در همان روزهای اولش تائید کرد که از کارواخال شناختی نداشته و از عملکردش متعجب شده است . در مورد کاسمرو نیز همین طور . مسلما ایسکو هم خرید استانداردی بود که هر تیمی دوست داشت آن را به خدمت بگیرد اما ایارامندی …

در تابستان گذشته پس از پیوستن ایارامندی به رئال ، مقاله ای نوشتم و تنها توجیهم برای این خرید را ” نجات تیم ملی اسپانیا ” دانستم . شناخت چندانی از این بازیکن ۴۰ میلیونی نداشتم و تنها هدف از این خرید را استفاده از او به عنوان جایگزین ژابی در تیم ملی اسپانیا در جام جهانی دانستم . اما حقیقت این که ایارا یک پنجم انتظارات را هم بر آورده نکرد . عملکردش هیچ جایی برای دفاع باقی نگذاشت . آن هم در حالی که آنجلوتی تا جایی که می توانست به او بازی داد تا پرز را خوشحال کند اما زهی خیال باطل !

اگر ایکر در ترکیب لالیگا بود و رئال جایگزین مطمئن تری برای ژابی داشت ، تردیدی ندارم که سرنوشت دیگری رقم می خورد اما همین که بدون این عناصر هم رئال تا پایان برای لالیگا جنگید ، جای تقدیر دارد .

قدرت ندادید ، زمان هم نمی دهید ؟
کارنامه آنجلوتی با تیمی که ۵۰ درصد ترکیبش تغییر پیدا کرده بود ، آن قدر ها هم بد نبود که این روزها برخی روند فحاشی را به او آغاز کرده اند .

وقتی مورینیو رفت ، در مقاله ای نوشتم که مربی جدید “زمان و قدرت ” می خواهد . قدرت که به او داده نشد . خریدها را خودش انجام نداد و بخشی از ترکیب هم با دستور مدیر چیده می شد . حالا برخی می خواهند فاکتور ” زمان ” را هم از کارلو بگیرند .

مورینیو در فصل اولش ۵-۰ به بارسا باخت . در فینال هم مثل یک تیم حقیر عمل کرد . با په په ای که در میانه زمین بازی می کرد و ایکر کاسیاسی که سه توپگیری معجزه آسا داشت . اما هیچ کس این گونه به او فحاشی نکرد . حالا آنجلوتی طوری مورد مواخذه قرار می گیرد که گویی رئال را در عرض یک فصل به دسته سه رسانده است !

پرویز مظلومی ، مربی سابق استقلال با شخصیت عجیب و غریبی که داشت پس از آن که پرسپولیس را شکست داد ، گفت :” من برای شکست دادن پرسپولیس آمدم ، حالا ماموریتم را انجام دادم و با سری رو به بالا می توانم  ، استقلال را صرفنظر از ادامه فصل ترک کنم ! ”

حقیقتا به نظر من آنجلوتی همین حالا می تواند صرفنظر از هر نتیجه ای از فینال از رئال جدا شود و ما تا ابد او را به عنوان کسی خواهیم شناخت که غرور هیتلر مآبانه آلمانی ها را خرد خاکشیر کرد . گواردیولایی را به مرز سکته رساند که کابوس سالهای اخیرمان را تشکیل می داد . آنجلوتی همین حالا می تواند از رئال برود و تا ابد در تاریخ جاودانه بماند ، چه دسیما را بیاورد ، چه نیاورد …مرتبط با:
 

فوتبال فارسی

فوتبال فارسی

فوتبال فارسی


نظر سنجی
قهرمان امسال لیگ برتر ؟


دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :